تبلیغات

مراقبت بعد از جراحی فیشر

۰

مراقبت بعد از جراحی فیشر : دوران نقاهت پس  از جراحی فیشر  بسته به شدت بیماری و نوع جراحی از فردی به دیگری متفاوت است. انجام مراقبت بعد از جراحی فیشر و پیروی از دستورالعمل های پزشک برای هر فرد، برای بهبودی سریع تر بسیار ضروری است.

شقاق مقعد

 پارگی کوچکی در پوست پوشاننده مقعد است که ممکن است در زمان دفع مدفوع خشک و سفت شکل بگیرد. یبوست شایع‌ترین دلیل شکل گیری  این بیماری است.

مراقبت بعد از جراحی فیشر

میزان فعالیت

می توانید به فاصله کوتاهی از جراحی فیشر مقعدی به فعالیت های معمول خود بازگردید. افزایش تدریجی فعالیت خطر لخته شدن خون را کاهش می دهد. به طور معمول بعد از ۱ تا ۴ هفته بسته به نوع جراحی  فرد می تواند به سرکار برگردد.

 مراقبت بعد از جراحی فیشر

مراقبت بعد از جراحی فیشر

مراقبت از زخم

برای مراقبت از زخم ها پس از جراحی فیشر مقعد، بایدناحیه جراحی را تمیز و خشک نگه داشت.حمام کردن در حالت نشسته ۳ بار در روز و بعد از هر بار اجابت مزاج لازم است. این کار شامل نشستن در آب گرم و صابون برای تمیز کردن ناحیه عمل است. همچنین حمام آب گرم موجب کاهش درد و تورم ناحیه می شود.

مراقبت بعد از جراحی فیشر

مراقبت بعد از جراحی فیشر

رژیم غذایی

معمولا بعد از جراحی فیشر (شقاق)، نرم کننده های مدفوع، مکمل های فیبر و ملین تجویز می شود. این کار برای جلوگیری از یبوست و توانایی اجابت مزاج راحت بعد از جراحی فیشر(شقاق) مقعد، همچنین حفاظت از برش های جراحی و جلوگیری از برگشت فیشر  ضروری است.

از دیگر بیماری های نشیمنگاه توده های ناحیه تناسلی است  که با رعایت مسائل بهداشتی و درمانی می توان از بروز آن جلوگیری نمود.

مراقبت بعد از جراحی فیشر

 

+ نوشته شده توسط Smgroupe در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر