تبلیغات

دیوار سبز چیست؟

۰

دیوار سبز در واقع یک باغچه ی عمودی است . دیوار سبز اکسیژن تولید می کند و یک نقطه ی کانونی ایجاد می کند که مسلما به اندازه ی یک اثر هنری خیره کننده است و کم هزینه تر از آن است . این باغچه ی عمودی در عین اینکه نسبت به دیوار پوش های دیگر به مراقبت بیشتری نیاز دارد ، مانند دیگر گیاهان خانگی بافت ، انرژی و زندگی به دکوراسیون منزل می بخشد . تا زمانی که شما از سیستم دیوار مراقبت می کنید دیوار سبز برای شما مشکل ساز نمی شود.

دیوار سبز چیست؟

دیوار سبز یکی از زیباترین و زنده ترین طرح هایی است که برای زیباسازی نمای ساختمان استفاده می شود .  این دیوار پوششی سبز رنگ از گیاهان است که جلوه ای سرزنده به ساختمان و نمای آن می بخشد. مسلماً دیواری که با گیاهان سبز پوشیده شده باشد در مقایسه با دیواری که از مصالح سرد و خشن ساخته شده باشد ، حسی از حیات و زندگی را به شما می دهد . طراحی و اجرای دیوار سبز یکی از بهترین راهکارهای کاهش آلودگی هوا در شهرها می باشد . علاوه بر آن گل ها و گیاهان بر روحیه افراد نیز تاثیر می گذارد و حسی از آرامش و رهایی از دغدغه های روزمره به آن ها منتقل می کند.دیوار سبز راحت ترین و در عین حال بهترین گزینه برای نمای ساختمان محسوب می شود و همواره طرفداران بیشماری به خود جذب کرده است .

مزایای استفاده از دیوار سبز

  • هوا را تصفیه می کند
  • باعث ایجاد ارامش
  • دمای هوا را کاهش می دهد
  • یک عایق صوتی می باشد.
  • از ساختمان در برابر عوامل مختلف محافظت می کند.

انتخاب گیاهان مختلف برای دیوار سبز

گیاهانی که برای ایجاد چنین دیواری انتخاب می شوند باید با شرایط اقلیمی آن منطقه سازگاری داشته باشند . اصولاً گیاهان بومی بهترین گزینه برای دیوار سبز هستند زیرا  خود را با تغییرات آب و هوایی وفق می دهند و مقاوم هستند . گیاهان ناسازگار با محیط نیاز به مراقبت و نگهداری بالایی دارند و مسلماً هزینه نگهداری آن ها از نظر اقتصادی بصرفه نیست . از جمله گل هایی که برای دیوار سبز مورد استفاده قرار می گیرند شامل پیچ امین الدوله ، لیزوماکیا ، پاپیتال ، شیر خشت و ناز فرانسوی هستند . برای آشنایی بیشتر با گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز کلیک کنید.

دیوار سبز چیست؟

فاکتورهایی که باید در انتخاب گیاهان دیوار سبز رعایت شود؟

  1. میزان نور خورشید
  2. رطوبت هوا
  3. دمای محیط
  4. کیفیت اب برای ابیاری
  5. ارتفاع محل

دیوار سبز به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد در فضای شهری بسیار رونق گرفته است که از آن در فضای داخلی خانه یا محل کار استفاده می شود . ما به شما پیشنهاد می کنیم به  سایت باغ عمودی سری بزنید . دیوار های سبز زیبا و با تنوع بسیار بالا کار را به شما ارائه می دهیم و کار ما در همه ی سطوح قابل اجراست و با درست اجرا کردن کار نظر شما را جلب می کنیم .

جهت کسب اطلعات بیشتر با ما تماس بگیرید

+ نوشته شده توسط Smgroupe در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: دیوار سبز، باغ عمودی، طراحی دیوار باغ، طراحی داخلی باغ
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر