تبلیغات

خطرات نوشیدن آب قلیایی بیشتر از حد مجاز چیست؟

۰

خطرات نوشیدن آب قلیایی بیشتر از حد مجاز چیست؟ آب قلیایی به طور کلی بی خطر تلقی می شود ، اما پتانسیل ایجاد عوارض جانبی را دارد. آب قلیایی می تواند اسید معده را کاهش دهد ، که در صورت داشتن ریفلاکس اسید ممکن است به نفع مصرف کننده باشد. با این حال ، برای اکثر افراد سالم ، مقادیر کم اسید معده دارند به احتمال زیاد باعث ایجاد مشکلاتی می شود. اما اگر آب قلیایی را مطابق برنامه مصرف کنید ، می توانید به مشکلات سلامتی خود نیز پایان دهید.

خطرات نوشیدن آب قلیایی بیشتر از حد مجاز چیست؟ خرید آب قلیایی

تولید آب قلیایی چگونه انجام می پذیرد؟

بیشتر آب های آشامیدنی خنثی هستند ، بنابراین اسیدی یا قلیایی نیستند. وسیله ای به نام یونیزه کننده برای جدا کردن هیدروژن و اکسیژن آب از برق استفاده می کند. وقتی یک الکترود با بار مثبت در یک طرف محفظه پر از آب قرار گیرد و یک الکترود با بار منفی در طرف دیگر قرار گیرد ، جریان الکتریکی اتم های هیدروژن را به یک طرف محفظه می کشد. آب در طرف هیدروژن قلیایی می شود ، در حالی که آب از طرف دیگر به دلیل تغییر در یون های هیدروژن اسیدی می شود. غشایی در وسط مانع از آمیختن این دو با هم تا زمانی که آب درون ظرف دیگری تخلیه شود ، می شوند.

اسید معده را با آب قلیایی کاهش دهید

آب قلیایی اسیدهای موجود در معده را خنثی می کند. طبق مطالعات مکمل و جایگزین BMC در مارس 2014 ، در مطالعات با استفاده از موشهای آزمایشگاهی ، این امر در واقع از جلوگیری از آسیب ناشی از آسپرین به آستر معده کمک کرده است.

در حالی که مطالعه BMC به نقش مثبت آب قلیایی اشاره دارد ، کاهش اسید معده برای اکثر افراد فایده ای ندارد. برای از بین بردن باکتریها و سایر عوامل بیماری زا ناخواسته به اسید معده نیاز دارید ، بنابراین آنها به جریان خون شما منتقل نمی شوند. اسید معده برای هضم مناسب ویتامین B-12 و پروتئین نیز ضروری است.

در مطالعات آزمایشگاهی ، آنزیم مبتنی بر پروتئین مورد نیاز برای هضم پروتئین در معده به طور کامل توسط آب قلیایی غیرفعال شد ، Annals of Otology، Rhinology and Laryngology در ژوئیه 2012 گزارش داد.

خطرات نوشیدن آب قلیایی بیشتر از حد مجاز چیست؟ مزایای آب قلیایی

مضرات قلیایی بودن بیش از حد

به گزارش انستیتوی مولکولی هیدروژن ، اکثر آبهای قلیایی ساخته شده از آب شیر دارای pH در محدوده 8 تا 11 است ، که به صورت خفیف قلیایی است. برای مقایسه ، آب خنثی دارای pH 7 و pH پاک کننده مایع فاضلاب 14 است.

آب قلیایی با pH بالاتر از 11 ممکن است چشم ها ، پوست و غشاهای مخاطی شما را تحریک کند. این درجه از قلیایی بودن همچنین می تواند باعث مشکلات دستگاه گوارش شود.

نوشیدن زیاد آب قلیایی یا نوشیدن آب با pH بالا غیر استاندارد ممکن است باعث اختلال در pH طبیعی بدن شود. این می تواند به وضعیتی به نام آلکالوز متابولیک منجر شود که ممکن است باعث سردرگمی ، حالت تهوع ، استفراغ ، لرزش دست ها ، کشش عضلات و سوزن شدن در صورت ، دست ها یا پاها شود.

نگرانی های عمومی نوشیدن بیش از اندازه آب قلیایی

براساس یک ژورنال بین المللی آسیب شناسی تجربی ، یک مطالعه منتشر شده در آگوست 2001 گزارش داد که موش های آزمایشگاهی که از آب قلیایی دریافت می کنند ، وزن بدن کمتری نسبت به موش هایی که آب معمولی می نوشند ، دارند. در یک مطالعه قبلی مشخص شده است که موش های صحرایی نر پس از نوشیدن آب قلیایی دچار آسیب عضله قلب شده اند.اما  این عوارض جانبی در انسان ها گزارش نشده است. در حقیقت ، در گزارش سال 2014 در پزشکی مکمل و جایگزین BMC آمده است که آب قلیایی غنی از هیدروژن در آزمایش های بالینی انسان تا زمانی که شش ماه مصرف شود ، هیچ عوارض جانبی ایجاد نکرده است.

خطرات نوشیدن آب قلیایی بیشتر از حد مجاز چیست؟ خرید آب قلیایی لوکساب

از کجا آب قلیایی تهیه کنیم؟

برخی افراد به امید افزایش pH بدن ، آب قلیایی می خرند. بدن شما در واقع حفظ pH صحیح به تنهایی کار مناسبی انجام می دهد و مقادیر آبی که به طور معمول مصرف می شود توسط اسیدهای معده شما خنثی می شود و تأثیر آن بر pH شما محدود می شود. طبق مقاله ای که در فوریه 2015 در Monterey County Weekly در فوریه 2015 منتشر شده است ، شما باید مقدار زیادی آب قلیایی بنوشید تا روی pH بدن اثر بگذارد اگر دوست دارید آب قلیایی را امتحان کنید ، پیدا کردن آن سخت نیست.

منابع بالقوه تهیه آب قلیایی

بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی و سایر فروشگاه ها ، آب قلیایی را به همراه سایر آبهای ویژه موجود در راهروی فروش آب قرار می دهند. همچنین می توانید آب قلیایی را بصورت آنلاین سفارش دهید و از مزایای آن بهره ببرید.

شرکت خوش نوشان مشرق زمین امکان خرید آب قلیایی لوکساب را به صورت آنلاین و تماس تلفنی برای همگان فراهم آورده است. کافیست سفارش دهید آب قلیایی شما با ارسال رایگان به دست شما خواهد رسید.

حد مجاز مصرف آب قلیایی در روز چقدر است؟

موسسه ملی بهداشت توصیه می کند که همه بزرگسالان حداقل هشت فنجان آب قلیایی در روز مصرف کنند. این تقریباً همان مقدار آب است که هر روز از طریق تعریق ، ادرار و تنفس از دست می دهید. بدن شما در هوای گرم و مرطوب یا هنگامی که مشغول ورزش سنگین هستید ، آب بیشتری را از دست می دهد.

خطرات نوشیدن آب قلیایی بیشتر از حد مجاز چیست؟ مزایای آب قلیایی لوکساب

آب قلیایی سرشار از مواد معدنی

ممکن است برخی از مصرف کنندگان آب قلیایی را برای آب معدنی اشتباه بگیرند ، اما اینگونه نیست. هر محصولی آب معدنی در باید حاوی حداقل 250 ppm نمک محلول باشد. اما آب قلیایی آب آرتزی است ، دارای 208 میلی گرم الکترولیت در لیتر شامل مخلوطی از سدیم ، پتاسیم و بی کربنات است.

برای اینکه بتوانید از لذت نوشیدن آب قلیایی بهره ببرید، حتما حد مجاز نوشیدن آب قلیایی را رعایت کنید و قبل از آن حتما از میزان PH بدن خود آگاه شوید ، که بدانید آیا بدن شما با آب قلیایی نیاز دارد یا خیر.

+ نوشته شده توسط Smgroupe در ، ۸ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر